22 292 22 44

Czy perfumy to dobry pomysł na prezent?

 

Sklepowe witryny kuszą dziś każdego przechodnia. Co stoi więc na przeszkodzie wejść do świątecznie ustrojonej drogerii, posłuchać rady miłej pani ekspedientki i skusić się na jakiś ładny flakonik, który z całą pewnością spodoba się osobie, którą chcesz obdarować. Czy to jednak aż tak proste, że wszystkie luksusowe cuda zamknięte w kilkunastu mililitrach ucieszą każdego i przypadną do gustu bliskiej Ci osobie, której chcesz podarować prezent? Czy perfumy jako prezent to odpowiednie rozwiązanie? Postaramy się rozstrzygnąć tę kwestię w najnowszym materiale.

Zanim kupisz – przetestuj!Niezależnie od tego, czy kupujesz perfumy dla siebie, czy dla bliskiej Ci osoby, pamiętaj, by każdy tego rodzaju zakup dogłębnie przemyśleć i przetestować zapach, za którym wydaje Ci się w tej chwili, że szalejesz. Może się bowiem okazać, że mimo iż jeszcze jakiś czas temu gorąco go pragnęłaś, w kilka chwil się z niego wyleczysz. Bezwzględnie jednak nigdy nie kupuj perfum w ciemno – szansa, że trafisz na coś wartościowego jest bardzo niska. Najpierw solidne testy – potem zakupy.

Kupuj tylko jeśli dobrze się znacieSpecjaliści odradzają kupowanie perfum na prezent. Jedynym wyjątkiem od tej reguły może być doskonała znajomość gustu osoby, którą chcesz obdarować i tego, jakich perfum w tej chwili używa. Znając te dwie wytyczne możesz mieć stuprocentową pewność, że upominek będzie trafiony. Jeśli więc nie możesz delikatnie podpytać osoby, czy dany zapach by jej odpowiadał, nie kupuj perfum pod choinkę, chyba, że chcesz, by Twój prezent stał się upominkiem dla kogoś innego. Dlaczego tak się dzieje? Bo nawet jeśli uważasz, że dany zapach przypadnie do gustu osobie obdarowywanej, możesz bardzo się zdziwić, jak zapach ten będzie prezentował się na jej skórze. Zapach perfum zupełnie inaczej prezentuje się bowiem na korku, inaczej na testerze, a jeszcze inaczej na rozgrzanej skórze. Wąchanie w perfumerii to więc zdecydowanie za mało. Możesz się bardzo rozczarować po takim „testowaniu”.

Nie kupuj podróbek!Jeśli nie jesteś specem od perfum, pod żadnym pozorem nie kupuj ich na aukcjach, które proponują dwa albo trzy razy niższe ceny niż w perfumeriach. Zazwyczaj są to niestety oszuści, którzy żerują na naiwności i oszczędności innych, szczególnie w okresie przedświątecznym. Uważaj także na drugą stronę medalu, a więc przepłacanie. Wiele oryginalnych zapachów, można kupić online w atrakcyjnych cenach, które są znacznie niższe za flakonik niż te, w perfumeriach stacjonarnych. Z czego to wynika? Sklepy stacjonarne ponosi znacznie większe koszty utrzymania, dlatego odbijają to sobie w cenach produktów. 

Ostatnia rada przed zakupami (nie tylko perfumeryjnymi)? Nie czekaj na ostatnią chwilę. Prezenty gwiazdkowe to kwestia, którą trzeba przemyśleć i kupować je na spokojnie. Nikt nie lubi robienia zakupów w tłumie ogarniętym przedświąteczną gorączką! Rób zakupy na spokojnie, póki jeszcze masz na to czas.

Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją