Perfumy a osobowość – jak dobrać zapach do charakteru?

Perfumy a osobowość – jak dobrać zapach do charakteru?

Zapachy i perfumy towarzyszą nam od wieków. Już nasi odlegli przodkowie przywiązywali uwagę do tego, jak pachną. Nawet wtedy, gdy częste kąpiele były postrzegane jako zagrożenie dla zdrowia, to ludzie sięgali po perfumy, które nie tylko pozwalały im olśnić otoczenie, ale również – a może przede wszystkim – zamaskować mniej przyjemne aromaty związane z niechęcią do higieny osobistej.

Dziś perfumy stały się nieodzownym elementem naszego codziennego życia, czymś więcej niż tylko dodatkiem – są wręcz wyrazem naszej osobowości, sposobem na pokazanie siebie bez używania słów. Dobrze dobrane perfumy pozwalają podkreślać charakter lub wręcz kreować wizerunek.

Jak zatem dobrać właściwy zapach do swojego charakteru? Najlepiej metodą prób i błędów, co pozwoli nie tylko odkrywać zupełnie nowe odsłony perfum, ale także lepiej poznawać samego siebie. Jednak dla tych, którzy wolą bardziej praktyczne i sprawdzone rozwiązania, przygotowaliśmy krótki poradnik, z którym łatwiej znajdziesz zapachy najlepiej współgrające z Twoją osobowością.

Lekkie i subtelne kompozycje dla spokojniejszych osób

Osoby o spokojnym usposobieniu często sięgają po delikatne i subtelne zapachy, które doskonale współgrają z ich nastrojem. Spokój i harmonia, które towarzyszą im na co dzień, znajdują swoje odzwierciedlenie w wyborze lekkich woni, ale ich serce może zabić odrobinę mocniej na widok kwiatowych kompozycji i owocowych mieszanek.

Polecane perfumy:

Klasyczne perfumy dla eleganckich osób

U niektórych osób elegancja to ich drugie imię. Tacy ludzie cenią sobie ponadczasową klasę i wyrafinowanie, więc perfumy powinny odzwierciedlać ten wyjątkowy styl. W wyborze perfum liczy się więc nie tylko zapach, ale i to, jak komponują się one z osobowością noszącej go osoby. Dobrze sprawdzają się zatem nuty zielone, drzewne i morskie, które niosą za sobą pewien pierwiastek prestiżu.

Polecane perfumy:

Orientalne nuty dla tajemniczych osób

Lubisz roztaczać wokół siebie aurę tajemnicy? Intrygować i zaskakiwać – nie tylko otoczenie, ale również siebie? W takim razie orientalne i przyprawowe perfumy są stworzone wprost dla Ciebie, ponieważ takie składniki najlepiej podkreślą Twój magnetyzm. Bursztyn, kadzidło, paczula – to nuty, po które warto sięgnąć, jeśli chcesz budować swój tajemniczy wizerunek.

Polecane perfumy:

Świeże cytrusy dla energicznych osób

W końcu perfumy dla tych osób, które nie potrafią usiedzieć w miejscu i są zawsze pełne energii oraz gotowe na nowe wyzwania. Tacy ludzie nie lubią też nudy i poszukują zapachów, które będą ich dodatkowo motywować do działania. I tutaj odpowiednie będą zapachy świeże i energetyzujące – głównie cytrusowe nuty, ale też mięta czy zielona herbata, które doskonale podkreślą ich żywiołowy charakter.

Polecane perfumy:

Każda osobowość jest wyjątkowa, a dobrze dobrane perfumy mogą stać się jej doskonałym dopełnieniem. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgać po zapachy z „innej kategorii”, bo może to być świetny element kreowania nowego stylu. Najważniejsze, aby czuć się dobrze z wybranymi perfumami.

Wybierając zatem zapach, pamiętaj, że powinien on podkreślać Twoje naturalne cechy, dodawać pewności siebie i być swoistym podpisem, wręcz wizytówką, którą zostawisz po sobie w pamięci innych ludzi.

Następnym razem, gdy będziesz stać przed półką pełną perfum – chociażby tą wirtualną w naszym sklepie internetowym – wsłuchaj się w siebie i wybierz ten jeden jedyny zapach, który będzie Ci towarzyszył w codziennej podróży przez życie.

Powrót do listy artykułów