Jak otworzyć perfumy?

Jak otworzyć perfumy?

Czy ulubione, codziennie stosowane perfumy można mieć zawsze przy sobie? A jeśli tak, to co zrobić, aby zrezygnować z często niezbyt funkcjonalnych, oryginalnych flakoników na rzecz własnej buteleczki? Co począć, jeśli flakon ulegnie zniszczeniu i jak przelać jego drogocenną zawartość do innego pojemnika? Na te wszystkie pytania odpowie poniższy artykuł.

Jak zmienić butelkę perfum na bardziej funkcjonalną?

Dobrze jest mieć swój ulubiony zapach zawsze przy sobie. Niestety, często jest to niemożliwe głównie z powodu posiadania mało funkcjonalnej buteleczki perfum. Nieraz zdarza się, że stary flakon jest za ciężki, za duży lub po prostu nieszczelny. Na szczęście przelanie perfum do nowej, bardziej ergonomicznej buteleczki nie będzie problemem. Proces ten należy rozpocząć od... otwarcia perfum. Nie jest to wcale takie proste, gdyż nawet najmniejszy kontakt substancji zapachowej z otoczeniem może skutkować przedostaniem się do jej wnętrza bakterii, powietrza i innych substancji, które wpłyną na zapach, konsystencję lub właściwości produktu.

Otwieranie i przelewanie perfum — jak to zrobić?

Metoda otwierania perfum jest w gruncie rzeczy zależna od rodzaju flakonu, wewnątrz którego produkt jest przechowywany. Część flakonów posiada odkręcaną nakrętkę, którą można z łatwością usunąć w celu przelania zawartości do nowego pojemnika. Niestety, spora grupa perfum jest szczelnie zabezpieczona atomizerami z rurką, których bezpieczne otwarcie jest praktycznie niemożliwe. Jak w takiej sytuacji przelać chroniony przed czynnikami zewnętrznymi produkt?

Metody przelewania perfum — krok po kroku

  1. Przetaczanie igłą i strzykawką. To jedna z najprostszych metod, która wymaga zachowania odpowiednich środków higieny. Warto np. posiadać specjalny, jałowy opatrunek, na który zostanie odłożony odkręcany atomizer z rurką. Jeśli nie da się go odkręcić, koniecznie trzeba usunąć korek atomizera, a następnie wprowadzić przez rurkę igłę i zasysać płyn do strzykawki. W ten sposób można łatwo przelać zawartość do nowej butelki. Oczywiście nie można zapominać, aby zarówno igła, jak i strzykawka były całkowicie sterylne!

  2. Metoda pryskania — ten sposób również jest bardzo prosty. Polega na odkręceniu z nowego flakonu atomizera i wtryskiwaniu do niego zawartości poprzedniej buteleczki. Niestety ma on jedną wadę: znaczna część perfum może zostać w ten sposób zmarnowana.

  3. Napełnianie minibutelek. Na rynku coraz częściej pojawiają się charakterystyczne, małe buteleczki o pojemności 5 ml, które przypominają opakowania pomadek i błyszczyków. Większość z nich posiada w swym dnie specjalny zawór, dzięki któremu (po wcześniejszym zdjęciu atomizera) można przelać perfumy do nowego pojemnika.

Co zrobić, aby zatrzymać zapach ulubionych perfum na dłużej?

Chcąc zachować zapach perfum na dłużej, warto pamiętać o kilku prostych zasadach. Po pierwsze, opakowanie z produktem nie powinno znajdować się w miejscu ciepłym i mocno zawilgoconym. Takim miejscem jest oczywiście łazienka, toteż przechowywanie produktu na półce obok mydła i preparatów do codziennego makijażu raczej nie wchodzi w grę. Do tego lepiej nadaje się sypialnia lub garderoba.

Na trwałość perfum ma również wpływ światło słoneczne. Zaleca się, aby przechowywać je w miejscach nienarażonych na oddziaływanie promieni Słońca i ultrafioletu (promieniowanie UV). Często się zdarza, że silne nasłonecznienie niszczy esencje zapachowe, wobec czego perfumy tracą swój oryginalny zapach i ulegają zepsuciu. Dlatego warto postawić flakon ze swoimi ulubionymi perfumami np. w toaletce lub w szafce nocnej. Oczywiście osoby posiadające małe dzieci muszą umieścić flakony w miejscu dla nich niedostępnym (np. w górnych szufladach szafek, garderoby itd.).

Reasumując, higieniczne otwarcie i przelanie zawartości flakonu z perfumami do odrębnej buteleczki nie jest trudne, ale konieczne, by zachować ich oryginalny zapach i skład. W przeciwnym razie nietrudno o zepsucie produktu, które jest przecież mieszaniną różnych, często wrażliwych chemicznie substancji czynnych.

Powrót do listy artykułów

1 komentarz

ja nie otwieram ale korzystam za to z igły i strzykawki :)

Magda

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.