22 292 22 44

Jak walczyć z rozszerzonymi porami?

Rozszerzone pory to problem, który dotyka milionów kobiet na całym świecie. Ich pojawianie się na twarzy jest skutkiem złej pracy gruczołów łojowych. Problemy z porami objawiają się pojawianiem na brodzie, policzkach, nosie i czole czarnych, trudnych do zakrycia makijażem czarnych kropek. Na szczęście istnieje kilka trików, które mogą im zapobiec.

 

Czego należy unikać przy rozszerzonych porach?

Zanim o tym, co należy robić, by pozbyć się rozszerzonych porów, nieco więcej na temat tego, czego należy unikać. Przede wszystkim nie wskazane są różnego rodzaju parówki, czyli przesadne ogrzewanie twarzy. W związku z tym nie zalecane będą także wizyty w saunie lub łaźni. Z tego samego powodu odradza się także korzystanie z solarium. Niekorzystnie na pracę gruczołów łojowych wpływa też używanie ciężkich podkładów (lub nakładanie ich w zbyt dużej ilości). Zdecydowanie lepsze w takich przypadkach będzie używanie kremów BB, np. Garnier BB 5in1 lub lekkich podkładów w stylu Maybelline Affinitone.

 

Jakich kosmetyków używać przy rozszerzonych porach?

W kosmetyczce osób borykających się z tym problemem przede wszystkim powinny znaleźć się produkty zawierające kwasy lub glinkę. Dobrym wyborem będą też kosmetyki głęboko oczyszczające, np. peeling Clarinis Men Exfoliant Cleanser, żel do mycia Garnier Czysta Skóra Activ, maseczka Collistar Dual Action oraz mleczko do twarzy Phytorelax Bio Gentle Cleansung Milk Sensitive Skin. O ile peelingów i maseczek należy używać nie częściej niż raz w tygodniu, o tyle żele i mleczka (lub kremy) powinny stanowić element codziennej pielęgnacji.

 

Co jeszcze sprzyja walce z rozszerzonymi porami?

Jednak same kosmetyki to tylko połowa sukcesu. Aby całkowicie pozbyć się rozszerzonych porów należy też wprowadzić w życie kilka cennych nawyków. Podstawą jest codzienny demakijaż. Nie tylko sprzyja młodszemu wyglądowi skóry, ale też usuwa nadmiar sebum. Dodatkowo przyda się także stosowanie domowych sposobów, np. naparu z szałwii do mycia twarzy lub maślankowej maseczki.

Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją