22 292 22 44

Jakie czynniki decydują o wyborze przez nas konkretnych zapachów? Część I

 

Perfumy są niezwykłym dodatkiem do każdej kreacji. Słynny perfumiarz domu mody Chanel - Jacques Polge, zwykł mawiać, że „zapach jest językiem, który nie potrzebuje słów.” Co jednak decyduje, że nasz wybór padł na taki, a nie inny zapach? Co jest powodem, że czasem potrafimy zapachem podkreślić naszą osobowość, a czasem ją przytłoczyć?Fotolia_60045991_Subscription_Monthly_M.jpgPreferencje zapachowe a charakter

Często wybieramy perfumy, w których dobrze się czujemy, choć nie potrafimy nawet dokładnie określić, dlaczego tak się dzieje. Okazuje się, że zawarte w nich dominujące akordy znakomicie współgrają z naszym usposobieniem, dzięki czemu czujemy się atrakcyjniejsze i mamy lepsze samopoczucie.

I tak zazwyczaj kobiety:


Mężczyźni z kolei kierują się zazwyczaj nutami, w których są już od jakiegoś czasu zorientowani.  Dla nich ważne jest, aby zapach był interesujący i trwały, natomiast rzadko wnikają w ich skład. Większość Panów wybiera perfumy drzewne, świeże oraz sportowe i orzeźwiające. Coraz częściej jednak można spotkać mężczyzn, którzy testują nowości i dobierają zapachy do cech, które chcą w sobie podkreślić. 

Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją