22 292 22 44

Jak optycznie powiększyć oczy?

 

Nie każdą z nas natura obdarzyła dużymi oczami. Niewiele możemy na to poradzić, jednak odpowiedni makijaż może zdziałać w tej materii cuda. Jak to możliwe, że za pomocą kilku kosmetyków wydobędziesz ze swoich oczu wszystko to, co najpiękniejsze? I czy możliwe jest to do osiągnięcia w domowych warunkach? O tym wszystkim w najnowszym wpisie.

BrwiPierwszym i najczęściej popełnianym błędem jest nieodpowiednie zadbanie o brwi. To właśnie one stanowią oprawę Twojego oka i sprawiają, że makijaż powiększający oko rzeczywiście „działa”. Jeśli jednak Twoje brwi będą za krótkie lub źle wyregulowane, zaburzą efekt optycznego powiększenia. Najprostszym sposobem na wyznaczenie odpowiedniej długości linii brwi jest przyłożenie cienkiego pędzelka do krawędzi skrzydełka nosa i zewnętrznego kącika oka. Gdy końcówka zetknie się z końcem brwi – wszystko jest ok. Jeśli jednak nie, dorysuj przedłużenie. Rozświetlenie wewnętrznego kącika oka Kolejnym patentem na powiększenie oka jest rozświetlenie kącików. Możesz to zrobić przy pomocy perłowego lub matowego cienia, jasnej beżowej kredki, rozświetlacza lub delikatnego korektora. Pamiętaj, by kolor był jasny, najlepiej waniliowy, szampański lub delikatnie złoty. Dzięki temu Twoje spojrzenie nabierze dodatkowego blasku.

Górna powiekaWbrew powszechnej opinii elegancka kreska w klimacie retro wcale nie obciąża oczu. Odpowiednio zrobiona może je doskonale wyciągnąć i powiększyć. Przy jej robieniu pamiętaj jednak o tym, że powinna zaczynać się od krawędzi tęczówki oka (od wewnętrznego kącika) i kończyć się łukowatym wyciągnięciem, które stworzy powiększającą oko jaskółkę. Nie zapominaj także o użyciu nieco ciemniejszego cienia do oczu powyżej załamania powieki, który optycznie powiększy jej ruchomą część. Cieniuj od „jaskółki” w kierunku wewnętrznego kącika, by stworzyć w ten sposób „nową” linię załamania powieki.Dolna powiekaNie zapominaj także o ciemniejszym cieniu (nakładaj go miękkim pędzelkiem) na dolnej powiece. Dzięki takiej rozmytej kresce przedłużysz i otworzysz oko. Możesz również zastosować cielistą (nie białą!) kredkę na linii wodnej oka, która pięknie je „otworzy” i wyeksponuje.

Podkręcone rzęsySwoistą kropką nad i, wykańczającą każdy makijaż, zarówno dzienny jak i wieczorowy, są pięknie podkręcone i wytuszowane rzęsy. Możesz dodatkowo wykręcić je zalotką jeśli masz taką ochotę. Dzięki temu Twoje oko nabierze blasku i świeżości, której mu do tej pory brakowało.

Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją