22 292 22 44

Zapach idealny na początek szkoły

 

Od dłuższego czasu zastanawiasz się, czy możesz kupić swojej dorastającej córce perfumy. Czy Twoje dziecko jest już wystarczająco dorosłe, by je nosić? Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy Tobie. Jednak już dziś prezentujemy Ci nienachalne zapachy, które idealnie sprawdzą się u każdej nastolatki, która być może przestąpiła ostatnio mury nowej szkoły i chce się poczuć pewniej. Na jakie nuty powinnaś zwrócić uwagę kupując pierwsze perfumy swojej córce?

Źródło silan.pl

Po czym odróżnić zapach dla dorosłej kobiety a ten dla nastolatki?

Chociaż nie powinno się oceniać książki po okładce, a perfum po butelce, jednak to właśnie ona odgrywa największą rolę w przypadku zapachów dla młodych kobiet. Opakowanie (i gwiazda na nim lub jej nazwisko) to pierwsza rzecz, na którą zwracają one uwagę podczas dokonywania swoich pierwszych decyzji zakupowych w tej materii. Dopiero, gdy coś wpadnie im w oko, zaczynają interesować się zapachem, który w woniach przeznaczonych dla nich, jest świeży, energetyczny i modny. Co ważne, kompozycje zapachowe przeznaczone dla nastolatek zawierają więcej różnorodnych składników, przez co zapach jest delikatny i… dziewczęcy. Dominują wonie owocowe i owocowo-kwiatowe. 

Ulubione zapachy nastolatek

Nastolatki zwracają w tym czasie szczególną uwagę na wonie, które się wyróżniają. Choć dominują w nich aromaty truskawek, malin, ananasa i pięknych kwiatów, np. jaśminu, konwalii, róży czy brzoskwini, wzbogacane są zazwyczaj jakimś nieoczywistym składnikiem takim jak wanilia, karmel, kokos, cedr czy bursztyn. W tych nutach utrzymywane są zazwyczaj zapachy sygnowane przez gwiazdy takie jak Britney Spears czy Rihanna. Dziewczęta, które nie chcą uchodzić za „słodkie” nastolatki, gustują raczej w energetycznych zapachach Adidasa, Pumy czy Playboya. Zajdą w nich zarówno słodko-pikantne nuty czerwonej pomarańczy, porzeczki i tuberozy, ale również soczyste aromaty cytryn, limonek i trawy cytrynowej.

 

Wybierając więc perfumy dla swojej dorastającej córki pamiętaj o tym, by dostosować ich aromat do jej temperamentu i kształtującego się charakteru.

Powrót do wszystkich artykułów

komentarz

  • Ja kupiłam mojej córce zapach I love love Moschino. Świeży zapach. Myślę, że nie będzie zbyt drażniąćy dla innych. tzreba pamiętać, że zamknięci w jednej sali możemy zadusić się od połączenia różnych zapachów :D

    Maria w dn. Liquid error: The format option 'month_day_year' is not a supported format.

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją