22 292 22 44

Zadbany mężczyzna, czyli jakie kosmetyki stosować po goleniu

 

Świadomość mężczyzn w kwestii kosmetyków rośnie z dnia na dzień. Nie tylko chcą oni podobać się płci przeciwnej, lecz przede wszystkim czuć się komfortowo w swojej skórze. Nic więc dziwnego, że sektor kosmetyczny dla mężczyzn każdego dnia poszerza się o nowe produkty, szczególnie te, do pielęgnacji twarzy. Jak w tym chaosie i nadmiarze produktów ma sobie poradzić statystyczny mężczyzna? Co powinno bezwzględnie znaleźć się w jego kosmetyczce? Jeśli też masz taki problem, zapoznaj się z naszym materiałem, by dowiedzieć się, czego szukać w drogerii. 

Golenie bez podrażnień

Właściwie codziennie sięgasz po maszynkę. Czy zdajesz sobie sprawę, na jakie podrażnienia narażasz swoją skórę? Pewnie nie raz szczypała i sprawiała, że Twój poranek nie należał do najłatwiejszych. Pamiętaj zatem o zastosowaniu kilku kosmetyków, które przyczynią się wyłącznie do odczuwania przyjemności podczas golenia. Zacznijmy od właściwej pianki lub żelu do golenia, które zmiękczają zarost i zmniejszają ryzyko podrażnienia. Zanim więc zdecydujesz się na jakikolwiek produkt, zapoznaj się z jego składem. Jeśli zawiera aloes, masło kakaowe lub pantenol, tak jak Biotherm Homme Aquapower D-Sensitive na pewno będzie to dobry wybór. Po goleniu nie zapomnij o zastosowaniu nawilżającego balsamu, mleczka bądź żelu, np. Lacoste Elegance lub Biotherm Homme Ultra Confort, które działają dezynfekująco i łagodząco. Zrezygnuj z wody na bazie alkoholu, gdyż wysusza ona naskórek. 

Pielęgnacja skóry twarzy

Czym zazwyczaj myjesz skórę? Mydłem? Nic dziwnego więc, że masz problem z utrzymaniem właściwego pH swojej skóry i na Twojej twarzy wciąż pojawiają się stany zapalne i niedoskonałości. Jedynym wyjściem w takiej sytuacji jest zastąpienie mydła żelem lub pianką do mycia twarzy, która usunie zanieczyszczenia i nie naruszy warstwy ochronnej. Pamiętaj także o stosowaniu kremów i żeli, które jak w przypadku stosowania Shiseido Men Hydrate szybko wchłaniają się w skórę i dostarczają jej odpowiednich substancji odżywczych i brakujących składników mineralnych. Mężczyźni, szczególnie po 40. roku życia, powinni zaopatrzyć się również w kremy pod oczy (Shiseido Men Total Age-Defense) i inne preparaty przeciwzmarszczkowe, które bez konieczności interwencji chirurga poprawią ich wygląd.

Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją