Wielka filozofia dobierania zapachów, dla początkujących.

Wielka filozofia dobierania zapachów, dla początkujących.

 

Wiele osób pyta mnie, jak dobrać dla siebie idealny zapach. Wydawałoby się, że sprawa jest łatwa, ale często okazuje się, że jest inaczej. Dlaczego? Osoba poszukująca zapachu idealnego musi odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

    • Czy chcę znaleźć jeden zapach - „signature scent”, którym chcę pachnieć zawsze i wszędzie, czy zależy mi na zbudowaniu zapachowej garderoby?

    • Jaki mam budżet przeznaczony na ten cel?

    • Czy wiem coś o swoich upodobaniach i rzeczywiście zależy mi na znalezieniu zapachu, który mnie zdefiniuje?

- Jeśli dany osobnik nie jest w stanie odpowiedzieć na te pytania, to nikt mu nie pomoże. Należy zacząć od zastanowienia się nad pewnymi kwestiami.
 

Wariant dla zapracowanych, którzy nie mają czasu na perfumerię (albo dla wstydliwych osób).

Próbki można zamówić nie wychodząc z domu. Wystarczy tylko poczytać trochę o nutach zapachowych, może znaleźć jakiś wspólny mianownik u kilku zapachów, a następnie „kliknąć” wybrane próbki perfum.

Warto pamiętać o obecności wielu specjalistów i miłośników perfum, w razie problemów zwrócić się właśnie do nich. Sama  zajmuję się tym każdego dnia i przy okazji - polecam się na przyszłość. Poszukiwanie zapachów może być wielką przygodą i zabawą, należy tylko otworzyć się na nowe doznania i słuchać… swojego nosa.Powrót do listy artykułów

1 komentarz

Kasiu, świetnie opisałaś początki z perfumami. Dodałabym od siebie, aby najlepiej nie szukać SS, sam się znajdzie, a dać naszemu noskowi wiele doznań. Po prostu dużo wąchać :)

Wojownicza K.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.