22 292 22 44

Sposoby na długie i podkręcone rzęsy

Wiele kobiet wychodzi z założenia, że aby mieć zmysłowe i przyciągające męską uwagę spojrzenie niezbędne jest doklejanie sztucznych rzęs lub korzystanie z zabiegów ich wypełniania u kosmetyczki. Niekoniecznie! W naszym najnowszym wpisie udowadniamy, że czasami wystarczy odpowiednia codzienna pielęgnacja i kupno dobrych kosmetyków by móc chwalić się pięknie podkreślonymi oczami.

Czego unikać by nie zaszkodzisz rzęsom?

Rzęsy, podobnie jak włosy, są podatne na wypadanie, dlatego aby zachować je w dobrej kondycji trzeba stosować się do kilku zasad. Przede wszystkim należy unikać najczęściej popełnianego błędu, czyli braku zmywania makijażu. Rzęsy wyróżniają się wrażliwością, a ściąganie zeschniętego tuszu do rzęs sprawia, że w wyniku mocnego pocierania i szarpania mogą wypadać. Nie korzystnie na nie wpływa także nakładanie zbyt dużej warstwy tuszu do rzęs (zwłaszcza wodoodpornego) oraz czynniki takie jak stres i nieodpowiednia dieta (np. uboga w witaminę E).

Co uwzględnić w codziennej pielęgnacji?

Codzienna pielęgnacja rzęs powinna objąć na początku kosmetyki do demakijażu. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie tych, które posiadają właściwości nawilżające i zawierają składniki w pełni bezpieczne dla oka, np. mleczko AA Prestige Pure Skin oraz Clinique Take the Day Off. Zalecane jest również używanie po każdej kąpieli (i dokładnym starciu tuszu) odżywek. Do tych najpopularniejszych należą Revitalash Eyelash Conditioner Advanced i FEG Eyelash Enhancer, które nakładane są za pomocą dołączonego aplikatora.

Jakie tusze do rzęs kupić?

Chcesz, żeby Twoje rzęsy wyglądały dobrze? Zawsze kupuj markowe tusze. Ich skład sprawdzony jest przez dermatologów więc można mieć pewności, że nie będą uczulały. Szczególną uwagę warto zwracać na szczoteczki. Dla lepszego efektu warto wybierać te silikonowe, o nieco „zakręconym” kształcie, np. MaxFactor Masterpiece Transform, Maybelline The Colossal Big Shot Volum Express i L’oreal Volume Million Lashes Feline. Ważny jest także czas użytkowania – lepiej nie używać tuszów, które są otwarte dłużej niż pół roku. 

Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją