22 292 22 44

Siwiejące włosy u mężczyzn – co zrobić?

 

Już od 30 roku życia, szczególnie u mężczyzn, zaczynają pojawiać się pierwsze siwe włosy. Dlaczego tak szybko? Powodów może być wiele – stres, zła dieta, choroby, a przede wszystkim czynniki genetyczne. Jak sobie radzić z siwymi włosami i czy można proces siwienia powstrzymać? A może trzeba siwiznę zaakceptować, farbować włosy lub zwyczajnie je odsiwiać? O tym wszystkim w naszym najnowszym wpisie. Polub swoje włosy!Chociaż może Ci się wydawać, że siwe włosy to największa tragedia na świecie, pomyśl o trendach kreowanych przez media. Na siwo włosy farbuje wielu młodych ludzi, zarówno kobiet jak i mężczyzn, może więc warto pozostawić je takie, jak natura je stworzyła? Może właśnie ten nowy kolor sprawia, że wyglądasz jeszcze lepiej? Przemyśl to dobrze i jeśli zdecydujesz się zostawić szarości na swojej głowie zaopatrz się w odpowiednie szampony i odżywki do jej pielęgnacji. Takie włosy są bowiem grubsze i mocniejsze, a co za tym idzie, bardzo mocno potrzebują nawilżenia. Stosuj też specjalne szampony do siwych włosów, ponieważ zlikwidują one brzydki żółty odcień na włosach.

Farbowanie włosówJeśli jednak uznasz, że kolor ten nie jest dla Ciebie na tym etapie najlepszym rozwiązaniem, możesz zdecydować się na farbowanie. Albo w profesjonalnym salonie fryzjerskim, albo samodzielnie w domu, np. żelem do włosów Grecian Gradual Control, który w naturalny sposób pozwoli Ci uzyskać efekt koloryzacji. Boisz się, że coś pójdzie nie tak? Udaj się do fryzjera – jego rękom możesz się oddać bez obaw.

 

OdsiwianieOstatnią możliwością jest wspomniane już wcześnie odsiwianie, które polega na używaniu specjalistycznych preparatów, takich jak na przykład Grecian Grecian 2000, które zawierają prekursory melaniny, reagujące z tlenem. To właśnie ta reakcja odzyskuje pigment z Twoich włosów, który jest identyczny z naturalnym, dzięki czemu nie musisz bać się uzyskanego efektu i możesz bez obaw stosować tego rodzaju specyfiki w domu. Co ważne jednak, nie działają one natychmiast. Na rezultaty przyjdzie trochę poczekać, jednak będą one dużo bardziej naturalne niż farbowanie i nikt nie wytknie Ci zabiegów koloryzujących włosy.


Jak myślisz, która metoda będzie najlepsza dla Ciebie? Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją