22 292 22 44

Relaks na początek roku, czy jak urządzić sobie domowe SPA

 

Nowy rok dopiero się rozpoczął, a Ty już jesteś nim zmęczona? Przemęczenie to nie jest spowodowane styczniem czy zimową aurą, ale wiecznym pędem i niedostateczną ilością snu oraz odpoczynku. Jeśli czas na dłuższe spanie masz wyłącznie w weekendy, nie przejmuj się – na relaks znajdą się też inne sposoby. Nasz krótki poradnik pomoże Ci zregenerować siły i odzyskać  utraconą energię, dzięki czemu będziesz wyglądała promienniej i czuła się o niebo lepiej!

Długa, relaksująca kąpielNic tak nie odpręża jak długa kąpiel. Nastrojowa muzyka, świece, pachnące płyny do kąpieli i spokój. Chociaż nie możesz sobie pozwolić na nią codziennie, pamiętaj, by przynajmniej raz na dwa tygodnie znaleźć na nią czas. Ukoi Twoje nerwy i sprawi, że poczujesz się jak w SPA, mimo że będziesz wciąż w swojej łazience! Taka kąpiel wpłynie też pozytywne na Twoją zmęczoną skórę – odpowiednio ją nawilży i pomoże Ci łatwiej usunąć martwy naskórek. Masz w domu tylko prysznic? Pozwól sobie zatem raz na jakiś czas na dłuższą toaletę niż zwykle. Masuj ciało naprzemiennie różnymi strumieniami wody (i gorącej i zimnej), a znacznie lepiej ukrwisz skórę i poprawisz jej wygląd. Taka kąpiel też może być przyjemna i relaksująca.

Maseczka nie tylko na twarzChoć wydawać by się mogło, że tylko Twoja skóra twarzy potrzebuje odpowiedniej troski, nie zapominaj, że na podobnie czynniki zewnętrzne nastawione są Twoje włosy. One te mogą być zmęczone ciągłymi zmianami temperatury, przesuszaniem suszarką czy farbami do włosów i nieodpowiednią pielęgnacją. Zadbaj więc i o nie, stosując przynajmniej raz w tygodniu maskę odżywiającą na włosy, np. Kérastase Resistance, Wella SP Repair czy Loreal Absolut Repair Lipidium. Możesz po prostu nałożyć ją na włosy i po odpowiednim upływie czasu spłukać lub zastosować „efekt sauny” i owinąć dodatkowo włosy folią spożywczą i ręcznikiem – taka kuracja działa cuda!

Balsamy, olejki i aromaterapiaNic tak dobrze nie wpływa na nasz nastrój, jak piękny zapach. Aby więc poczuć się jeszcze bardziej odprężoną, nakremuj swoje ciało pięknie pachnącym balsamem, którego woń pozostanie z Tobą całą noc i pozwoli Ci zasnąć spokojnie. W ciągu dnia noś go zawsze przy sobie, by kiedy najdzie Cię zmęczenie nakremować choć ręce i poczuć odrobinę ukojenia, które przeniesie Twój umysł w miejsce, gdzie był, kiedy czuł się najbardziej zrelaksowany. To naprawdę działa – sprawdź sama!

Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją