22 292 22 44

Ratunek dla wysuszonych dłoni

 

Idzie zima. Czujesz to w każdym przeszywającym Twoje dłonie podmuchu jesiennego wiatru. I choć temperatura nie jest jedynym czynnikiem wysuszającym Twoją skórę, która łuszczy się i pęka, warto, byś w tym okresie szczególnie zadbała o codzienną pielęgnację swoich dłoni. Niezależnie od tego, czy stosujesz naturalne czy bardziej syntetyczne metody ochrony, zapoznaj się z naszym najnowszym wpisem, a być może odkryjesz coś, o czym jeszcze nie miałaś pojęcia w kwestii pielęgnacji skóry swoich dłoni.

Codzienna pielęgnacjaTwoje dłonie nieustannie narażone są na wysuszanie. Odpowiedzialnymi za te zbrodnie na Twoich rękach są przede wszystkim detergenty i wszelkie płyny do sprzątania, mycia i prania. Wszędzie tam więc, gdzie Twoja skóra styka się bezpośrednio ze środkami chemicznymi, jej naturalna bariera ochronna zostaje przerwana i uszkadzana. Co więcej, wpływ na szorstkie i nieestetycznie dłonie ma również wspominana już wcześniej temperatura i niewłaściwa pielęgnacja. Jak więc powinna wyglądać Twoja codzienna praktyka w trosce o zdrowie i piękny wygląd dłoni? Wystarczy, że zastosujesz się do kilku drobnych zasad, takich jak zakładanie rękawiczek ochronnych podczas sprzątania w domu oraz rękawiczek wełnianych podczas wychodzenia w mroźny dzień. Równie istotną kwestią jest mycie rąk (w letniej wodzie!) specjalnymi żelami, które zawierają składniki odżywcze, oraz regularne złuszczanie martwego naskórka peelingiem. Nie zapominaj również o najważniejszym, a więc o kremach i balsamach, takich jak Nuxe Huile Prodigieuse OR i Nuxe Huile Prodigieuse, które nawilżą Twoje dłonie i sprawią, że powoli będą wracać do pięknego i zdrowego stanu. Noś krem ze sobą wszędzie – w torebce, do pracy, w kuchni, w sypialni – im częściej będziesz go stosować, tym lepiej!

Domowe sposobySuche dłonie to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Całe szczęście, dzięki kosmetykom i darom natury, możesz zapobiec pękaniu dłoni i cieszyć się nawilżoną skórą przez długi czas. Jak wykorzystać to, co daje nam Ziemia? Do najbardziej popularnych naturalnych metod walki z przesuszoną skórą zaliczyć można peeling z kawy, dzięki któremu dłonie stają się delikatne i odpowiednio natłuszczone. Sposobem podpatrzonym u naszych babć są kąpiele w siemieniu lnianym, które zawiera 40% oleju tłustego, 25% białka, śluz i lecytynę; bogate jest także w witaminy A i E, cynk czy nienasycone kwasy tłuszczowe. Ratunkiem dla suchych dłoni będzie również oliwa z oliwek lub zabieg parafinowy, który zapewni Ci zdrową i odżywioną skórę każdego dnia.

Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją