22 292 22 44

PROFESJA A PERFUMY – CZYLI CO KOMU WYPADA NOSIĆ DO PRACY

 

Przebywając w jednym pomieszczeniu z wieloma osobami przez 8 godzin dziennie trzeba znosić wiele rzeczy: gwar, różne przyzwyczajenia, humory, ale również zapachy. Nie tylko tego, co jedzą, ale również te, które noszą na sobie. Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, czy Twój zapach jest odpowiedni dla Twojej pracy? Czy drażni innych, a może jak reagują na niego zupełnie postronne osoby, takie jak klienci? Dziś podpowiemy, czym kierować się podczas kupowania perfum dla poszczególnych zawodów, w których kontaktujemy się z innymi ludźmi, i na co powinnaś zwrócić szczególną uwagę.

Trwałość zapachuW pracy rzadko kiedy masz czas na zjedzenie porządnego posiłku, zrelaksowanie się czy porozmawianie z przyjaciółką. Natłok zajęć i zadań zaburza myślenie o wszelkich rzeczach, które nie dotyczą Twojej pracy. Nic więc dziwnego, że w ciągu dnia nie masz czasu ani głowy do tego, by jeszcze raz spryskać się ulubionym zapachem. Jeśli więc zależy Ci na tym, by pięknie pachnieć przez cały dzień, musisz wybierać takie perfumy, które będą trwałe, lecz jednocześnie nie zbyt męczące dla otoczenia. Nie chcesz przecież słuchać kąśliwych uwag swoich współpracowników, że „zaraz wszystkich podusisz”.

Moc perfumBardzo często nasz nos podpowiada nam zapachy, które charakteryzują się tak zwana wielometrową strefą – to właśnie w sidła naszego zapachu wpadają osoby przebywające w naszym towarzystwie. Aby tego uniknąć, idąc do pracy wybieraj raczej zapachy przyskórne lub takie, które pozostawiają za Tobą subtelny warkocz perfum. Nie zapominaj także, by nie katować swoich współpracowników czy klientów orientalnymi nutami. Zamiast tego lepiej postawić na kompozycje lekkie i neutralne, które odpowiadają znacznej większości ludzi wokół Ciebie.

EnergetycznośćDecydując się na zakup zapachu do pracy wybieraj wonie, które Cię pobudzą. Nie chcesz przecież zasypiać i tracić koncentracji tylko przez zapach, który będzie przywoływał na myśl łóżko czekające na Ciebie w domu, ciepłą herbatkę lub wakacje. Nawet jeśli Twoje samopoczucie będzie lepsze choć na chwilę, wydajność spadnie z całą pewnością – a tego przecież nie chcesz.

Powrót do wszystkich artykułów

komentarz

  • Ja pracuję w biurze i wydaje mi się, że nie mogę pozwolić sobie na ciężkie zapachy. Wybieram lekkie kompozycje tak by nie zadusić koleżanek :)

    Hania w dn. Liquid error: translation missing: pl.date_formats.month_day_year

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją