22 292 22 44

Premiery 2016 roku: powrót po 20 latach, czyli Calvin Klein CK2

 

Doskonałe wieści dla wszystkich fanów uniseksowych zapachów Calvina Kleina! Na początku tego roku miała miejsce najgłośniejsza premiera trzeciego kultowego zapachu dla niej i dla niego – CK2. Czym różni się od doskonale wszystkim znanej jedynki (CK One) i zapachu CK Be? Na wszystkie pytania i wątpliwości odpowiemy w najnowszym materiale!

W CK2 w porównaniu do CK One i CK BePowrót Calvina Kleina po takim czasie może być dla wielu fanów niemałym zaskoczeniem. Nowa odsłona uniseksowej kolekcji w niczym nie przypomina bowiem ani One ani Be. Ciężko ją nawet porównać do czegokolwiek dostępnego w tej chwili na rynku. Choć wielu dopatruje się pewnych nawiązań zapachowych do serii L'Eau Serge'a Lutensa z klasycznym kadzidłem Loewe 7, wciąż jednak nie jest to to samo. Chociaż nieco podobny jest on do Terre d'Hermes, daleko mu do klasycznej nuty charakterystycznej dla poprzednich zapachów CK. Co takiego zaskakującego, wyrazistego i bezkompromisowego ma w sobie? 

Czym pachnie Calvin Klein CK2Chociaż wielu osobom pachnie mało naturalnie i czują w nim bardzo syntetyczne wonie, nie sposób odmówić mu kadzidlano-drzewno-metalicznego klimatu. Ewidentnie wyczuwamy w Calvin Klein CK2 zielone wonie wetiweru i wasabi. Mocno przeplata się tam też drzewo sandałowe i kadzidło, nadając całej kompozycji bardzo dymnego klimatu. Zaskoczeniem mogą być elektryczno-ozonowe niuanse, które wywołane są na pewno dużym stężeniem aldehydów, odpowiadających za mleczne i ozonowe nuty. Bezsprzecznie przyznać jednak należy, że perfumy te nie mają klasycznej, trójdzielnej budowy, przypominając raczej eklektyczną miksturę wybuchową, w której wszystko cały czas się miesza i zmienia – bez przerwy!Czy warto kupić CK2?Mimo nieco mainstreamowo-biurowej woni, perfumy CK2 cenione są za swoją młodzieńczą radość, fantazję, lekkość i oryginalność. Być może daleko im do pewnych niszowych linii perfum. Niemniej trudno odmówić im wyrazistości, którą bezsprzecznie posiadają! Jeśli więc lubisz zapachy świeże i nietuzinkowe, powinieneś przyjrzeć się tej kompozycji bliżej. Calvin Klein wykonał kawał dobrej roboty, z którą powinien zapoznać się każdy fan perfum. Po prostu wypada je znać.

Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją