22 292 22 44

Ponadczasowe kosmetyki marki Helena RubinsteinKilka słów o Helenie Rubinstein

Założycielka marki, Helena Rubinstein urodziła się w 1872 roku w Krakowie jako Chaja Rubinstein, córka żydowskiego sprzedawcy. Od maleńkości wiedziała, jak połączyć dbanie o urodę z biznesem. Piękną cerę, z której słynęła, zawdzięcza matce, a konkretnie wcieranemu przez nią kremowi doktora Lykusky’ego, zaś smykałkę do interesu ojcu, któremu chętnie pomagała w rachunkach. Początkowo nic nie zapowiadało jej sukcesu. W wieku 18 lat zdecydowała się na emigrację do wuja do odległej Australii, gdzie szybko zatrudnia się w aptece, w której potajemnie sprzedawała krem Lykusky’ego (pod nazwą „Valaze”). Z czasem staje się on tak popularność, że matka nie nadąża z wysyłaniem go na Antypody. Wkrótce Helena zyskuje recepturę bezpośrednio od jego twórcy i zakłada salon kosmetyczny, a w gazetach pojawiają się pierwsze teksty na temat Polki. W krótkim czasie rozwija produkcję, poszerza asortyment, a jej kosmetyki stają się znane na całym świecie.

Jakie kosmetyki znajdują się w ofercie marki Helena Rubinstein?

W ciągu stu lat marka przeszła różne przeobrażenia, ale zamknięte w opakowaniach z charakterystycznym napisem „HR” (zaprojektowanym przez samego Salvadora Dalego) produkty do dziś cieszą się sporą popularnością. Do jednych z najczęściej kupowanych kosmetyków Helena Rubinstein należy pogrubiający i wydłużający tusz do rzęs Helena Rubinstein Mascara Lash Queen Feline oraz róż do policzków Helena Rubinstein Wanted Blush. W asortymencie marki można znaleźć także inne specyfiki do makijażu, np. cienie do powiek Helena Rubinstein Wanted Eyes Color Duo, błyszczyk Helena Rubinstein Wanted Gloss, pomadka do ust Helena Rubinstein Wanted Rouge, a także kremy przeciwzmarszczkowe oraz inne preparaty do pielęgnacji twarzy.

Dla kogo kosmetyki marki Helena Rubinstein?

Kosmetyki marki Helena Rubinstein powstały z myślą o wszystkich kobietach, bez względu na wiek, choć ich cena powoduje, że raczej mogą sobie na nie pozwolić dojrzałe panie. Ich największym atutem jest jakość i trwałość – kosmetyki do makijażu utrzymują się na skórze przez kilka godzin, a kremy pozwalają walczyć z pierwszymi oznakami starzenia. Dodatkowym atutem jest też etui – bardzo stylowe i eleganckie – przez co świetnie się nadają na prezent.

 

Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją