62 590 31 65

Pielęgnacja włosów latem – co warto wiedzieć?

Czy słońce niszczy włosy?

Zawsze wydawało Ci się, że promieniowanie UV jest szkodliwe tylko dla skóry? Błąd! Jego negatywne działanie wpływa także na włosy. Zbyt długie przebywanie na słońcu niszczy warstwę korową włosa, przez co szybko tracą one wilgoć i stają suche oraz matowe. Jesteś naturalną bondynką? Szczególnie powinnaś mieć na uwadze dobro swojej fryzury, bo jasne pukle zawierają mniej melaniny, odpowiedzialnej za ochronę ich ochronę oraz odporność.

Jak morska woda wpływa na włosy?

Plaża i kąpiele morskie to dla Ciebie synonim dobrego urlopu? Relaks to ważna sprawa, ale musisz mieć świadomość, że nie tylko słońce może zniszczyć Twoje włosy. Równie szkodliwa jest także woda morska, która sprawia, że łuski włosowe się rozchylają (podobnie jak podczas farbowania), przez co do wewnątrz dostaje się sól przyśpieszająca wysuszanie. Oprócz tego woda zmywa naturalną ochronną powłokę, co sprawia, że przestają się błyszczeć i tracą na objętości.

Jak pielęgnować włosy latem?

Jak widać, w czasie wakacji, Twoje włosy są narażone na działanie czynników, które mogą osłabić ich stan i sprawić, że staną się szorstkie w dotyku, wypłowiałe, łamliwe oraz skłonne do wypadania. Chcesz tego uniknąć? Zacznij od menu. W wakacje zwiększ ilość spożywanych roślin strączkowych, awokado oraz ryb morskich, które bogate są w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega-6, poprawiające elastyczność i gładkość nie tylko włosów, ale także skóry. Do tego obowiązkowo kup dobrą maskę do włosów, np. Macadamia Professional Moisturizing Rinse Conditioning, Stapiz  Vital Repair oraz Korres Sunflower & Mountain Tea i nakładaj ją na włosy co 2-3 dzień. Na plaży przyda Ci się też mgiełka zawierająca ochronę przed promieniami UV – możesz użyć także tej do ciała, np. Lancaster Sun Sport Invisible Mist Wet Skin Application Progressive Tan SPF50 – oraz kapelusz, chusta lub inne nakrycie, które pozwoli Ci osłonić włosy przed słońcem.

Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją