22 292 22 44

Piękne stopy latem – pielęgnacja krok po kroku

Kąpiele relaksacyjne

Zauważyłaś zrogowacenie naskórka? Po całym dniu w pracy Twoje stopy są lekko opuchnięte? Rozwiązaniem na oba problemy jest kąpiel relaksacyjna. Jak ją przygotować? To nic trudnego. Wystarczy przelać do miski ciepłą wodę i moczyć stopy przez co najmniej 20-25 minut. „Zabieg” będzie jeszcze efektywniejszy, gdy dodasz np. płyn do kąpieli I Coloniali Berite Butter, kulę do kąpieli Stenders Patchouli Vanilla lub emulsję do kąpieli Organic Shop Body Desserts Chocolate & Macadamia Nut. Masz popękane pięty? Spróbuj wymoczyć nogi w naparze z rumianku. Twój naskórek jest wyjątkowo twardy? Woda z dodatkiem soli powinna Ci pomóc.

Złuszczanie i nawilżanie

Niestety, ale sama kąpiel to nie wszystko. Potrzebne będzie jeszcze kompleksowe złuszczenie naskórka. W tym celu wyposaż się w dobrą tarkę lub pumeks i regularnie pocieraj nimi stopy. Najlepszy efekt uzyskasz robiąc to na sucho. Po tej czynności obowiązkowo nałóż złuszczający peeling, może być peeling do stóp Collistar Smoothing, dokładnie go wmasuj, a następnie spłucz. Dobrym sposobem będzie też założenie skarpet po zaaplikowaniu peelingu i pochodzenie po domu – martwy naskórek pod wpływem tarcia szybciej zejdzie. Po wszystkim posmaruj stopy kremem głęboko nawilżającym, np. Garnier Body Intensywna Pielęgnacja, Delarom Aromatic Refreshing lub Payot Fresh Ultra Performance.

Ozdabianie

Chcesz, żeby Twoje stopy prezentowały się dobrze w sandałkach? Zadbaj także o paznokcie. Nie mogą być za długie – obetnij je na prosto. Dlaczego nie na półokrągło? Zbyt głęboko wycięte po bokach będą się wrastały. Zadbaj też o skórki – kup balsam Sally Hansen 18K Gold Cuticle Eraser lub odżywkę Sally Hansen Cuticle Rehab. Następnie wypoleruj płytkę paznokcia bloczkiem polerskim i nałóż lakier. W tym sezonie modne są pastele. L’oreal Color Riche L Huile w odcieniu „rose bouquet” lub Sally Hansen Miracle Gel w wersji „girl” z pewnością sprawdzą się latem.

Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją