22 292 22 44

Perfumy męskie na każdą okazję - część II

 

Męskie perfumy dzielą się również na poszczególne kategorie według typów osobowości. Inne zapachy będą pasować do mężczyzny nowoczesnego, który jak nikt zna się na trendach w modzie, inne natomiast wybiorą Panowie uwielbiający klasykę, a jeszcze inne sportowcy. 


 

LAL-ENH03_1.jpg

 

Typ Ekstrawagancki - bardzo lubi nieoczywiste perfumy, jak on sam - wyróżniające się w tłumie. Wspaniale czuje się w oudach i akordach dymnych. W perfumerii wyszukuje najbardziej niezwykłych i nietuzinkowych połączeń nut zapachowych (np. Encre Noire Lalique, Olivier Durbano Black Tourmaline). 

 DOL-TOM08_2.jpgDIO-HOM02_2.jpg

 

Elegancki Pan z Klasą - lubi wszystko, co ponadczasowe, luksusowe i szykowne. Nieśmiertelna klasyka w wydaniu de luxe to jego wizytówka. To dla niego - mężczyzny uprzejmego i pewnego siebie - stworzono perfumy wykwintne i szalenie eleganckie, jak tytoniowy i pikantny Dolce & Gabbana The One for Men, czy ekskluzywny Dior Homme.

 LAC-SIP05_2.jpg

 

Sportowiec - dzień bez siłowni to dla niego dzień stracony! Najlepiej czuje się w kompozycjach energetycznych, orzeźwiających oraz cytrusowych. Świeże oblicze perfum to dla niego główny wyznacznik zapachu idealnego (np. Lacoste Red, Mexx Waterlove).

 GAU-LEM04_1.jpg

 

Typ Nonszalancki - lubi swobodny, niczym nieskrępowany styl. Nie podąża za modą, kreuje swój własny, oryginalny wizerunek. Nie wyobraża sobie nosić zarówno ubrań, jak i perfum, w których nie czułby się komfortowo. Aura zapachu unosząca się nad nim musi być rozpoznawalna i charakterna. Dlatego w perfumach szuka składników drzewnych i skórzanych (np. Jean Paul Gaultier Le Male, Mercedes-Benz). 

 BOS-HDB05_2.jpg

 

Uwodziciel - dziewczyny, miejcie się na baczności! Nadchodzi On – szarmancki, przystojny, nie uznający odrzucenia. Dobrze ubrany i świetnie pachnący. Uwielbia intensywne i zmysłowe perfumy, gdyż doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak działają na płeć przeciwną. Sprawdzą się tutaj hipnotyzujące kompozycje, np. Cartier Pasha Edition Noir, Hugo Boss Dark Blue.

 FOR-GRV02_1.jpg

 

Nowoczesny - w zapachach ceni najbardziej pozytywne, egzotyczne i pikantne nuty.  Lubi zmieniać perfumy i dostosowywać je do okazji. Rzadko z którym zapachem zaprzyjaźnia się na dłużej. Wciąż szuka inspiracji i nowości, świetnie czuje się w kompozycjach industrialnych (np. Calvin Klein Encounter, Tom Ford Grey Vetiver). Prawda jest taka, że ile typów mężczyzn, tyle zapachów. W świecie perfum nie ma sztywnej reguły, do której wszyscy będą się stosować. Swobodna interpretacja to klucz do sukcesu. Ważne jest jednak,  aby poszukiwanie i dobór zapachu traktować jak zabawę i przyjemność. Zapach bowiem wiele mówi o człowieku, więc Panowie - wybierajcie go w sposób przemyślany!

Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją