22 292 22 44

MINI - PORADNIK PERFUMERYJNY CZ.II

 

Sięganie po świetnie dobrany zapach powinno sprawiać Ci taką samą przyjemność, jak zakładanie dobrej jakości butów, bielizny czy sukienki. Radość z ich stosowania jest wówczas bezcenna. Istotne jest, aby perfumy współgrały z Twoim ubiorem, były dostosowane do okazji oraz pory dnia. W ciągu dnia aplikuj lepiej zapachy łagodne, wieczorem zaś intensywniejsze; natomiast na specjalną okazję wybieraj ciepłe, zmysłowe i orientalne. W pracy unikaj perfum cytrusowych, przeznaczonych na plażę, z rozmysłem sięgaj po delikatne i kwiatowe. Jeśli chcesz podkreślić swą kobiecość, zdecyduj się na zapachy szyprowe – są subtelne i uwodzicielskie.

Wiesz już, jakiego zapachu szukasz, czas więc na wizytę w perfumerii – stacjonarnej, bądź internetowej. Nim jednak zaopatrzysz się w dane pachnidło, przetestuj przynajmniej kilka z wybranej kategorii!

Pamiętaj, że testowanie perfum to bardzo ważny, jeśli nie najważniejszy element doboru odpowiedniego zapachu. Pamiętaj również, aby nie robić tego w pośpiechu i pod presją. Testowanie perfum przynosi jak najwięcej korzyści w przypadku stosowania kilku prostych zasad:1 – Do perfumerii wybierz się najlepiej z rana lub w południe, z uwagi na „czystość powietrza” – im później w ciągu dnia do niej wejdziesz, tym większa ilość oparów już na wstępie zmęczy Twe nozdrza. Rano w perfumerii nie ma jeszcze tłumów, więc spokojnie możesz oddać się przyjemności wąchania, a ponadto Twoje wypoczęte zmysły odbierają zapachy o wiele intensywniej.

2 – Przed wyjściem z domu nie nakładaj na siebie żadnych perfum!

3 – Testuj najwyżej kilka kompozycji zapachowych na raz, aby nie przeciążyć zmysłu węchu. Użyj najpierw blottera, aby sprawdzić czy perfumy w ogóle przypadną Ci do gustu. Jeśli tak się stanie, wykonaj test na wewnętrznej stronie ręki, gdzie skóra jest najcieplejsza, dzięki czemu zapach ukaże swe najpiękniejsze oblicze.

4 – Poproś w perfumerii konsultantkę o zrobienie próbki interesujących Cię perfum, abyś na spokojnie w domowym zaciszu jeszcze raz mogła je przetestować i upewnić się, że są tak idealne, jak Ci się wydaje. Niestety, nie we wszystkich perfumeriach istnieje taka możliwość. Idealnym rozwiązaniem będzie zamówienie pakietu próbek poprzez sklep internetowy Perfumeria.pl.

5 – Nie decyduj się od razu na zakup. Pozwól zapachom spokojnie się rozwinąć. 

6 – Jeśli po kilku godzinach uznasz, że jakieś perfumy odpowiadają Ci najbardziej, zapisz sobie ich nazwę oraz sprawdź, jakie zawierają nuty zapachowe, abyś następnym razem  wiedziała które połączenie składników jest dla Ciebie najodpowiedniejsze.

Wybór idealnego zapachu to nie kaprys, a złożony proces, wymagający przede wszystkim cierpliwości. Pamiętaj również, że w przypadku stosowania jakichkolwiek perfum najważniejsze jest zachowanie umiaru! Subtelnie skropiony dekolt czy nadgarstek w zupełności wystarczy, jeśli nie chcesz, aby znajomi zatykali w Twoim  towarzystwie nosy.  Zmieniaj zapachy, aby Twój zmysł powonienia się do nich nie przyzwyczaił i tym samym przestał je wyczuwać - masz wówczas mniejszą szansę na przesadzenie z ilością.Mam nadzieję, że dzięki temu mini-poradnikowi uda Ci się podczas kolejnych zakupów trafić z wyborem perfum w dziesiątkę.Życzę powodzenia!

Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją