22 292 22 44

Kokos – na ratunek skórze i włosom

Polki coraz bardziej dbają o swoje ciała i fryzury. Nic więc w tym zaskakującego, że na bieżąco śledzą trendy, które pozwalają im robić to jeszcze lepiej. Ostatnio sporą popularnością zaczęły cieszyć się produkty zawierające kokos, zwłaszcza oleje, które z prędkością światła znikają ze sklepowych półek. Zastanawiasz się dlaczego?  Najnowszy wpis z pewnością odpowie na to pytanie.

Właściwości kokosa

Orzechy kokosowca to ten składnik, którego w kuchni (i nie tylko) wciąż używa się zbyt rzadko. Dlaczego? Wszystko dzięki właściwościom. Kokos może pochwalić się dużą zawartością kwasu foliowego (co powinno zainteresować kobiety w ciąży i panie starające się o potomstwo), obniżającego poziom ciśnienia tętniczego potasu i magnezu oraz wspomagającego układ trawienny błonnika. Dodatkowo w miąższu znajdują się wyjątkowe kwasy tłuszczowe, które szybko się metabolizują i są nieocenionym źródłem energii.

Wpływ na skórę i włosy

Magiczne właściwości kokosa ujawniają się nie tylko w kuchni, ale także w dbaniu o urodę. Doceniono przede wszystkim jego wpływ na kondycję skóry i włosów. Wyciągi z miąższu kokosa oraz mleczka kokosowego (mające także zastosowanie w kuchni) nie tylko podnoszą odporność i mają właściwości antyzapalne, ale także nawilżają, wygładzają oraz koją wszelkie podrażnienia i zaczerwienienia. Według kosmetologów składnik ten może także poradzić sobie z zasinieniami pod oczami, oparzeniami słonecznymi. Do tego odbudowuje zniszczoną strukturę włosa.

Kosmetyki z kokosem

Te wszystkie zalety spowodowały, że kokos na dobre rozgościł się na drogeryjnych półkach. Oczywiście, obecnie nadal najpopularniejszy jest sam olej kokosowy (ten sam, który używany jest w kuchni), ale kosmetyków na jego bazie jest coraz więcej. Przykładem są produkty marki Phytorelax – balsam do ciała Phytorelax Coconut Body Lotion, olejek do ciała Phytorelax Coconut Dry Body Oil, szampon Phytorelax Coconut Nourishing Shampoo i odżywka Phytorelax Coconut Hydrating Restructuring Conditioner oraz OrganixOrganix Coconut Water i Organix Coconut Milk.

Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją