22 292 22 44

Japoński sposób na piękno, czyli kilka słów o marce Sensai

 

Piękne i starannie wypielęgnowane ciało oraz perfekcyjny makijaż podkreślający atuty urody to wizytówka każdej kobiety. Nie dziwi więc, że od jakiegoś czasu dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko zabiegi kosmetyczne i wizyty w salonach spa, ale przede wszystkim marki, które w swoich produktach umieszczają składniki intensywnie nawilżające. Przykładem jest rosnąca z roku na rok popularność luksusowych kosmetyków Sensai.

Historia marki Sensai

Korzenie Sensai sięgają roku 1887, a więc marka może pochwalić się ponad wiekową tradycją. Sensai znajduje się w rękach ogromnego koncernu kosmetycznego, Kanebo Cosmetics, który jest jednym z liderów badań nad użyciem kwasu hialuronowego. Inspiracją do powstania marki stały się ręce prządek z dworu cesarzowej, które zwijały nici jedwabiu z kokonów jedwabników, a mimo ciężkiej pracy wyróżniały się pięknymi i delikatnymi dłoniami. Jak można się domyśleć, to jedwab, zwłaszcza ten Koishimaru, stał się składnikiem, z którego znane jest Sensai. Dziś marka zajmuje się łączeniem go z nowoczesnymi formułami zapobiegającymi starzeniu.

Jedwab Koishimaru

Nie ulega wątpliwości, że o zainteresowaniu marką Sensai zdecydowała zawartość w kosmetykach jedwabiu Koishimaru, który dekady temu zarezerwowany był tylko dla przedstawicieli rodziny cesarskiej. W czym tkwi jego sekret? W unikalnych właściwościach, głównie w nawilżaniu, które gwarantuje skórze niesamowite odżywienie.

Produkty marki Sensai

W asortymencie marki znajdują się przede wszystkim produkty do pielęgnacji ciała i twarzy. Do tych najpopularniejszych należą maska peelingująca Sensai Silk peeling Mask, emulsja do twarzy Sensai Emulsion II Moist oraz maseczka Sensai Cellular Performance Hydrachange Mask, a także produkty do demakijażu – Sensai Silky Purifying Step 1 Cleansing Balm, Sensai Silky Purifying Step 1 Cleansing Oil i Sensai Cell-Refining Essence Wipe-Of. Sensai zajmuje się też sprzedażą kosmetyków do makijażu, np. tuszu do rzęs Sensai Mascara 38 C Separating & Lengthening lub bronzera Sensai Brown Powder. Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją