22 292 22 44

Jakie kosmetyki zabrać na plażę?

Krem do opalania

Krem do opalania zawierający filtry SPF to pierwszy kosmetyk, który powinnaś spakować do torby szykując się na urlop nad morzem. Dlaczego? Bez ochrony przed promieniami UVA oraz UVB Twoja skóra narażona jest na groźne dla zdrowia poparzenia słoneczne, które nie tylko sprawiają wiele bólu, ale też przyśpieszają starzenie, a nawet mogą przyczynić się do rozwoju raka skóry, czyli tzw. czerniaka. Jakie produkty wybierać by zapewnić sobie bezpieczny wypoczynek na plaży? Jeśli jesteś posiadaczką bardzo bladej skóry – kupuj kremy do opalania takie jak Clinique Sun Mineral Sunscreen, Lancaster Sun Beauty Tan Deepener-Tinted oraz Sensai Anti-Ageing Sun Care Cellular Protective Stick, posiadające filtr w wysokości SPF30. Masz śniadą lub ciemną karnację? Zawierający filtr SPF15 krem Collistar Smart Reshaping powinien sprawdzić się doskonale.


Mgiełka do ciała

Na plaży korzystasz przede wszystkim z kąpieli słonecznych, a nie tych morskich? W takim razie koniecznie wyposaż się w mgiełkę do ciała. Już pierwsze pryśnięcie zapewni Ci przyjemne ochłodzenie i orzeźwienie. Takie kosmetyki mają też właściwości nawilżające oraz ujędrniające, dlatego warto w nie zainwestować. Nie wiesz jaką mgiełkę wybrać? Sprawdzi się na pewno zawierająca filtr aż SPF50 Lancaster Sun Sport Invisible Mist Wet Skin Application Progressive, a także energetyzująca mgiełka Payot Eau De Soin Energisante. Ciekawym wyborem będzie również intensywnie perfumowana mgiełka Delarom Orangia Bellisima oraz relaksująca I Colonial Moroccan Rose & Coriander.


Olejek lub mgiełka do włosów

Wydaje Ci się, że tylko Twoja skóra jest narażona na działanie promieni słonecznych? Nic bardziej mylnego! Nic tak nie przyczynia się do wysuszania włosów jak upał, słońce i słona woda. Jeśli chcesz uchronić swoją fryzurę przed matowieniem i łamliwością zabierz ze sobą olejek do włosów, np. Organix Kukui Oil lub mgiełkę do włosów Bvglari Omnia Amethyste. Oprócz tego staraj się chować pukle pod kapeluszem czy chustą.

Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją