22 292 22 44

Jak zahamować starzenie się skóry?

Każda kobieta chce, aby jej skóra zawsze prezentowała się pięknie i naturalnie. Niestety, z wiekiem zmniejsza się produkcja kolagenu. Wraz z nią skóra staje się mniej elastyczna i pojawiają się na niej zmarszczki. Na szczęście istnieje kilka niezawodnych sposobów na to by nieco opóźnić ten proces i cieszyć się młodym wyglądem skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej.

 

Dieta bogata w witaminy A i C

Wbrew obiegowej opinii, na starzenie się skóry mają wpływ nie tylko hormony, geny oraz dokuczające choroby i schorzenia, ale także menu. Kobiety, które chcą mieć zdrową i młodą skórę muszą pamiętać aby w ich jadłospisach pojawiały się produkty zawierające dużo witaminy A i C. Dlaczego? Ta pierwsza odpowiedzialna jest za powstawanie odpowiedzialnego za produkcję elastyny retinolu. Z kolei witamina C nie tylko poprawia odporność, ale też pobudza powstawanie kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność skóry. Gdzie można znaleźć obie witaminy? Witamina A pojawia się w dyni, szpinaku, marchwi oraz wątróbkach, natomiast witamina C w czerwonej papryce, czarnej porzeczce, kalafiorze oraz cytrynie.

 

Kosmetyki przeciw starzeniu się

W pewnym momencie przychodzi jednak taki czas, że samo zdrowe odżywianie nie wystarczy. Alternatywą dla zabiegów inwazyjnych mogą być kosmetyki przeciw starzeniu się. Do najpopularniejszych należą kremy, np. L’oreal Age Specialist Ekspert Wieku 40+, Sisley L Integral Anti oraz Estee Lauder Nutriv Ultimate Lift Age Correcting. Ostatnio sporym zainteresowaniem cieszą się  też produkty typu serum – Estee Lauder Perfectionist, Korres Wild Rose i L’oreal Revitalift.

 

Codzienne rytuały

Aby zachować młody wygląd skóry ważne są codzienne rytuały. Przede wszystkim demakijaż, który sprawi, że nie będzie ona obciążona (a dodatkowo tarcie swędzących oczu może sprzyjać obwisaniu skóry wokół oka!). W okresie wakacji przyda się także ochrona przeciwsłoneczna, a zimą, ze względu na mroźne temperatury, konieczne będzie głębokie nawilżenie. Młodej skórze sprzyja też zdrowy i regularny sen.

Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją