22 292 22 44

Jak zadbać o skórę po opalaniu?

Lato to nie tylko pora urlopów, ale przede wszystkim czas pięknej pogody. Nic więc w tym dziwnego, że wiele osób decyduje się na chwilę wytchnienia nad morzem lub jeziorem i zażycie kąpieli, także tej słonecznej. Niestety, promienie słoneczne negatywnie wpływają na kondycję skóry, m.in. wysuszając ją. Chcesz się przed tym obronić i jak najdłużej zachować piękną opaleniznę? Jeśli tak to koniecznie przeczytaj nasz najnowszy wpis.

Regularnie wykonuj peeling!

Wielokrotnie słyszałaś, że peelingi to nie najlepsze rozwiązanie na wakacje? Błąd! Oczywiście, nie chodzi tu o te głęboko oczyszczające (zwłaszcza gdy skóra jest bardzo podrażniona lub zaczerwieniona), ale te o nieco lżejszej formule, np. Collistar Reshaping Mud-Srub lub Organic Shop Organic Lemongrass & Sugar. Dlaczego warto wykonywać peeling latem? W ten sposób najłatwiej można pozbyć się martwego naskórka. Ten „zabieg” jest też nieoceniony, gdy po opalaniu schodzi już skóra.

Balsam to najlepszy przyjaciel!

W wakacyjnej kosmetyczce powinien znaleźć się też głęboko nawilżający balsam. Jakich produktów szukać? Po eskapadach na plaży przydadzą się kosmetyki z zawartością składników takich jak olej kokosowy, wyciąg z lnu, migdałów, masła shea lub gliceryna, które znajdują się m.in. w balsamach I Coloniali Shea Butter, Phytorelax Coconut Body Lotion i Clinique Deep Comfort.

Pij dużo wody mineralnej i jedz dużo owoców! !

Nie powinno nikogo zaskoczyć, że aby skóra przez długi czas prezentowała się zdrowo konieczne jest odpowiednie nawilżenie. Także to od wewnątrz. Jak tego dokonać? Jednym ze sposobów jest regularne i systematyczne picie wody mineralnej. Dlaczego to takie ważne? Brak wody w organizmie powoduje, że skóra nie tylko się łuszczy, ale też szybciej starzeje, przez co pojawiają się na niej zmarszczki. Woda to afrodyzjak dla skóry, podobnie jak owoce. Które z nich należy jeść, aby poprawić kondycję cery i skóry? Przede wszystkim bogate w witaminę E kiwi (składnik ten nazywany jest czasami „eliksirem młodości”), przepełnione antyoksydantami granaty i jagody oraz pozwalające pozbyć się toksyn arbuzy. Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją