22 292 22 44

Jak wykonać konturowanie twarzy?


 

 
Perfekcyjny makijaż może czynić cuda. Nie tylko podkreśla zalety naszej urody, ale też maskuje wszelkie niedoskonałości. Zawsze wydawało Ci się, że masz za szeroką twarz? A może chciałabyś, żeby była ona bardziej symetryczna? Wszystko wskazuje na to, że potrzebujesz konturowania! Nie wiesz na czym ono polega oraz jakie kosmetyki są do tego potrzebne? W najnowszym poście rozwiewamy wszystkie Twoje wątpliwości!


Po co konturować twarz?


Dzięki konturowaniu możesz bez problemu nadać swojej buzi odpowiednie kontury i poprawić jej symetrię. Wprawne specjalistki od konturowania są w stanie wydłużyć lub skrócić swoją twarz, zmodyfikować kształt nosa, uwydatnić kości policzkowe i osiągnąć wymarzony owal. Konturowanie pozwala również osobom pulchnym nieco wyszczuplić buzię, a tym chudym złagodzić zbyt ostre rysy. Nic więc dziwnego, że ten sposób modelowania twarzy zyskał taką popularność wśród celebrytek. Jego propagatorką stała się Kim Kardashian, która w swoim reality show przyznała, że codzienne konturowanie twarzy zajmuje jej ponad 2 godziny! Zresztą, na wielkich galach z wykonturowanymi twarzami pojawiały się też inne gwiazdy, np. Jennifer Lopez, Eva Longoria, Angelina Jolie czy Małgorzata Socha.


 

Jakie kosmetyki potrzebne są do konturowania twarzy?


Na pewno potrzebujesz podkładu i dobrego bronzera. Wiele użytkowniczek chwali sobie bronzer theBalm Bahama Mama, który ma matowe wykończenia i brak pomarańczowego odcienia, ale sprawdzi się też propozycja marki Makeup Revolution Ultra Bronze. Do tego koniecznie kup jasny korektor, np. Pupa Cover Cream oraz rozświetlacza np. Artdeco Strobing. Jesteś fanką paletek? W drogeriach znajdziesz wiele tych do konturowania, ale na szczególną uwagę zasługują te od Estee Lauder (New Dimension Shape + Sculpt Face Kit) oraz Sleek (Face Form). Niezbędne będą też pędzle – najlepiej wybrać kilka, różnej wielkości i grubości.Jak wykonać konturowanie twarzy?


 Zacznij od nałożenia podkładu, który stosujesz na co dzień. Powinien on odpowiadać Twojemu kolorowi skóry i szyi. Potem nałóż jasny korektor na miejsce, które chcesz zaznaczyć. Do tego konieczne będzie narysowanie kresek na szerokości całego policzka, pod dolną powieką oraz na grzbiecie nosa, końcu brody i łuku nad ustami. Następie na jasne miejsca nałóż bronzer i rozsmaruj go delikatnie pędzlem kulistymi ruchami. Na koniec czoło, brodę i policzki delikatnie muśnij rozświetlaczem. Uważaj! W lusterku możesz się nie poznać!

 

Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją