22 292 22 44

Jak wybrać perfumy na gwiazdkowy prezent? Ciekawa strategia.

 

Perfumy okazują się być jednym z najpopularniejszych prezentów gwiazdkowym. Nie bez powodu. W końcu perfumy to podarunek niezwykły, który zadowoli niemal każdego. W kwestii kupowania perfum na prezent można bardzo łatwo się pomylić i wybrać zapach, który nie spodoba się osobie obdarowywanej.

Jak uniknąć błędów i spróbować dobrać dobrze zapach? W tym artykule chciałabym zdradzić Wam mój własny sposób.Zanim dokonam decyzji tworzę sobie taki olfaktoryczny szkic, który ma mi pomóc w wyborze perfum na prezent. Zaczynam od narysowania sylwetki osoby, dla której kupuję prezent. Na około niej zapisuję ogólne informacje na jej temat – płeć, wiek, ulubione kolory, sposób ubierania, jeśli tylko posiadam takie dane -  zapachy, których używa, które lubi. Owszem – można po prostu kupić sprawdzone perfumy i nie narażać się na porażkę, ale czasami warto rzucić sobie takie wyzwanie, bo jeśli się uda, to satysfakcja jest z tego ogromna.Na podstawie takiego rysunku można już zabrać się do wyszukiwania zapachów, które potencjalnie pasują do naszej osoby. Jeśli wskazanie zapachów nie jest od razu takie łatwe, to warto wtedy zasugerować się kolorystyką flakonu, plakatu reklamowego, może jakimś szczegółem. To co czasem podpowiada nam intuicja potrafi być zadziwiająco trafna.Jeśli ta metoda nie jest pomocna, albo brakuje nam wiary w ten pomysł, wtedy należy wypisać perfumy, których do tej pory używała osoba X (tak ją sobie dla porządku nazwę), a następnie znaleźć wspólny mianownik tych zapachów, coś co je łączy. Czy to zapachy cytrusowe, drzewne a może orientalne? Może dominuje w nich jakaś szczególna nuta, np. jakiś kwiat, owoc, przyprawa?Gdy już uda nam się znaleźć jakieś wspólne cechy tych zapachów, łączące je nuty, można skorzystać z pomocy sprawdzonych źródeł – blogów o perfumach (bezwstydnie polecam Wam tutaj mój własny? ), przeróżnych artykułów, a także portalu Fragrantica, gdzie pod zapachami często znajdziemy propozycje perfum podobnych do tych o których czytamy. Zawsze warto zwrócić się z prośbą albo pytaniem do załogi Perfumerii, na pewno uzyskacie pomoc.Jeśli mamy już kilka typów, to wtedy można wybrać już te, które odpowiadają nam swoją ceną, albo te, których flakon pasuje do upodobań X.Zobaczcie na moim przykładzie:

Fajna zabawa, prawda?Trudno ocenić jak skuteczna jest ta metoda, bo wejście w myśli osoby obdarowywanej jest niemożliwe, ale sądzę, że perfumy, które kupuję w prezencie zazwyczaj się podobają.

Jeśli tylko macie ochotę i czas na takie rozwiązanie – gorąco polecam.

Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją