22 292 22 44

Jak dobrać cień do powiek do koloru oczu?

Oczy to zwierciadło duszy – tak twierdzi wiele osób. Trudno ocenić czy to prawda, ale niezaprzeczalnie oczy są tym elementem twarzy, który przyciąga uwagę. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet starannie podkreśla je w codziennym makijażu. Jednym ze sposobów na to jest użycie cieni do powiek. Chcesz zacząć ich używać, ale nie wiesz jak dobrać je do koloru oczu? Odpowiedź na to pytanie poniżej.

 

Niebieskie oczy

Niebieski kolor oczy to zdecydowanie najrzadziej występująca barwa. Szkoda byłoby więc zepsuć ich naturalne piękno nieodpowiednim cieniem. Jaki więc kolor kosmetyków należy wybrać do błękitnych oczu? W codziennym makijażu najodpowiedniejsze będą odcienie czekoladowego brązu (np. cień do powiek Pupa Vamp Compact „chocolate”) oraz wszelkie szarości (np. paletka Bourjois Smoky Stories Quad w wersji „Good Nude”). Z kolei w wersjach wieczorowych sprawdzą się mocne kolory, przede wszystkim czerń, która rewelacyjnie łączy się z niebieskim.

 

Zielone oczy

W przypadku zielonych oczu najlepiej szukać cieni, które będą całkowitym przeciwieństwem barwy tęczówki. Idealnie nadawać się będą wszelki odcienie fioletu, od najjaśniejszych, po te najciemniejsze (np. paletka cieni Astor Eye Artist „Gelato in Milano, cień Pupa Vamp Wet & Dry „violet”). Bardzo dobrze prezentują się też brązy takie jak w paletce Lancome Hypnose Star Eyes.

 

Brązowe/piwne oczy

Najczęstsza barwa tęczówki na świecie. Podobnie jak w przypadku zielonych oczy, do tych brązowych lub piwnych będą pasowały brązy, a zwłaszcza makijaż wykonany w formie od najjaśniejszego do najciemniejszego paletkami takimi jak Makeup Revolutions Redemption Palette. Z kolei nieco odważniejsze panie mogą zaszaleć i użyć cieni w kolorze zieleni, zwłaszcza w wariancie turkusowym (Guerlain Summer Shadow „blue ocean”).

 

Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją