22 292 22 44

Gotowa paleta czy pojedyncze cienie do powiek – co wybrać?

 

Wchodzisz do sklepu kosmetycznego i jak zwykle przed ważnym wydarzeniem, na którym chcesz wyglądać pięknie, zastanawiasz się, czy kupić większą i droższą paletę cieni do powiek czy zainwestować w mniejszy zestaw z czterema cieniami, a może kupować je pojedynczo, by nie wydać od razu fortuny? Która opcja sprawdzi się najlepiej? Odpowiedź jest prosta - wszystko zależy od tego, jak często się malujesz. W najnowszym wpisie podpowiadamy, która opcja będzie najkorzystniejsza do wykonania makijażu codziennego, a która do tego na wyjątkowe okazje.
palety-cieni.jpg

Gotowa paleta do makijażu


Rozwiązaniem dość wygodnym i uniwersalnym, które jednak zazwyczaj wiąże się z większym wydatkiem, są gotowe palety do makijażu, takie jak Makeup Revolution Redemption Palette Iconic 3, Au Naturel i-Divine  Sleek czy Makeup Revolution Ultra Eyeshadows Flawless Matte, które znajdziesz zarówno w wersjach kolorystycznych na co dzień, jak i w bardziej imprezowej odsłonie. Mimo iż mają one wiele zalet, nie są one polecane kobietom, które malują się dość rzadko. To zbędny wydatek, na który mogą sobie pozwolić panie malujące się każdego dnia i kosmetyczki. Co więcej, należy pamiętać, że gotowe palety cieni ograniczają nam wybór kolorystyczny, w efekcie czego płacimy za kolor (lub kilka), z którego i tak nie będziemy korzystać. Inwestycję w taki produkt należy więc dobrze przemyśleć.

 

pojedyncze-cienie.jpg

 

Pojedyncze cienie

 

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest kompletowanie takiej „paletki” samodzielnie. Wiele popularnych marek kosmetycznych, na przykład Makeup Revolution, posiada w swojej ofercie tak różnorodne cienie, że któreś na pewno przypadną Ci do gustu. Wśród nich bez problemu znajdziesz swoich ulubieńców! Chociaż może Ci się wydawać teraz, że łącznie zapłacisz za tak samodzielnie skomponowaną paletkę znacznie więcej niż za gotowy produkt, musisz pamiętać, że zakup cieni, to inwestycja na przyszłe miesiące, a nawet lata. Cienie przy normalnym użytkowaniu starczają na 2 lata, dlatego też, nawet jeśli nie masz w tej chwili zbyt wielu środków na koncie, nie musisz od razu decydować się na zakup 10 czy 20 cieni. Do wykonania prostego dziennego makijażu wystarczą 2-3 cienie, np. Makeup Revolution Mono Finally..., Makeup Revolution Mono Mocha Love i Makeup Revolution Mono So Good to Me. To doskonała inwestycja i baza pod kolejne kolory, która nie obciąży zbytnio Twojego portfela, szczególnie, gdy znajdziesz je w promocyjnej cenie!

 

 

Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

  • Zdecydowanie wolę paletę od pojedynczych cieni. Cieni ew palecie są skomponowane tak by tworzyły spójną całość i uzupełniały się nawzajem. Nie muszę szukać osobno pasujących do siebie cieni.
    Bardzo lubię MR i Sleek.

    Zosia w dn. Liquid error: The format option 'month_day_year' is not a supported format.

  • Ja lubię paletki Sleek. Są bardzo wydajne, cienie dobrze napigmentowane i cena jest ok.

    Edyta w dn. Liquid error: The format option 'month_day_year' is not a supported format.

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją