22 292 22 44

Drogie perfumy męskie – czy warto kupować?

 

Nie raz zastanawiałaś się, czy cena perfum, które chcesz kupić swojemu ukochanemu, jest adekwatna do jakości produktu? Czy zawsze im droższy zapach, tym lepszy? Niestety, prawda ta sprawdza się w niewielu wypadkach. Podobnie jak w przypadku ciuchów czy akcesoriów, również w kwestii zapachów wysoka cena i dobra jakoś rzadko idą z sobą w parze. Czy zatem warto kupować drogie perfumy męskie? Odpowiadamy w najnowszym wpisie. Najdroższe perfumy świataZastanawiałaś się kiedykolwiek, ile mogą kosztować najdroższe perfumy świata? Czy wiesz, że jedne z nich, ze względu właśnie na swoją cenę wpisano do Księgi Rekordów Guinessa? No. 1 Cliva Christiana, a więc najdroższy na świecie flakon zapachu z limitowanej edycji Imperial Majesty kosztował aż 115 000 funtów (675 000 zł)! Na cenę składała się nie tylko butelka wykonana z kryształu Baccarat i ozdobiona białym diamentem, ale również unikatowe składniki wchodzące w skład kompozycji zapachowej. Co ciekawe – ekskluzywne buteleczki sprzedały się w szybkim tempie. 

Skąd bierze się aż tak wysoka cena?Jak w przypadku każdego komercyjnego projektu, na wysoką cenę składa się wiele składowych. Pierwszą z nich jest bezsprzecznie dobór naturalnych i rzadko spotykanych składników używanych do produkcji unikatowego zapachu. Kolejnym czynnikiem, który znacznie częściej odciska piętno na ostatecznej cenie perfum, jest rozbudowania kampania reklamowa i np. udział gwiazdy w promocji marketingowej. Ostatnią rzeczą, o której należy pamiętać, jest znana marka z renomą, która od lat silnie trzyma się na szczycie. Wśród najpopularniejszych nie sposób zapomnieć o takich perfumach męskich jak Tom Ford Grey Vetiver, Chanel Allure Homme Edition Blanche czy Chanel Bleu de Chanel Eau de Parfum. Kiedy dodamy do siebie wszystkie wyżej wymienione czynniki, otrzymamy cenę buteleczki, która ze spokojem przekracza 400 złotych.Tańsze nie zawsze znaczy gorszeNie możemy jednak zamykać się w przekonaniu, że tańsze zapachy są mniej wartościowe. Co więcej, musimy być czujni podczas wybierania droższych perfum – wiele takich woni pozostawia wiele do życzenia. Niejednokrotnie spotykamy się przecież z sytuacjami oraz wpisami na forach, w których internautki skarżą się na zawód spowodowany taką czy inną znaną marką. Jednak, jak w każdym przypadku, jest to rzecz gustu.Czy warto?Jeśli dysponujesz funduszami, które pozwalają Ci na zakup drogich perfum swojemu ukochanemu i masz upatrzony sprawdzony produkt, możesz bez obaw poczynić taką inwestycję. Jeżeli jednak nie chcesz nadwerężać wątłego budżetu, lepiej znajdź dla niego tańsze i zbliżone nutami zapachowymi perfumy lub po prostu poszukaj testera ulubionego zapachu.

Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

  • wg mnie wysoka cen anie zawsze idzie w parze z jakością. Mój mąż używa perfum ze średniej półki. Np. Invictus od paco rabanne jest trwały, piękny a cena jest ok.

    Bidibi w dn. Liquid error: translation missing: pl.date_formats.month_day_year

  • Dla mnie Tomy Fordy nei są warte swojej ceny. Śmierdzą strasznie a cena jest zdecydowanie za wysoka. Używam Chanel Bleu de Chanel i to jest zapach godny swojej ceny.

    Tomek w dn. Liquid error: translation missing: pl.date_formats.month_day_year

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją