22 292 22 44

Czy warto używać suchych szamponów?

 

Od kilku sezonów suche szampony należą do jednych z najchętniej kupowanych produktów kosmetycznych. Skąd ta popularność? Decyduje o tym przede wszystkim przyjazna formuła oraz stosunkowo niska cena, która kusi panie chcące, aby ich fryzury zawsze prezentowały się nienagannie. Jeszcze nigdy ich nie używałaś i nie wiesz czy warto je kupować? W najnowszym wpisie dokładnie prześwietlamy suche szampony.

Suchy szampon – co to jest?

Suchy szampon pojawił się w polskich drogeriach zaledwie kilka lat temu. Sprzedawany najczęściej w formie aerozolu preparat zawiera w takie składniki jak talk czy mąka ryżowa dzięki czemu perfekcyjnie pochłania nadmiar wydzielającego się sebum. W dystrybucji suchych szamponów specjalizuje się marka Batiste, która utworzyła już wiele linii, które są w pełni dostosowane do potrzeb kobiet. I tak blondynki mogą wybrać szampon przystosowany do jasnych włosów – Batiste Light and Blonde  -  a brunetki wersję Batiste Dark and Deep Brown lub Batiste Medium and Brunette. W regularnej sprzedaży są też uniwersalne Batiste Fresh oraz Batiste Oriental.

Zalety suchych szamponów

Wielu stylistów i fryzjerów uważa, że suche szampony to jeden z tych kosmetyków, który zrewolucjonizował codzienne życie kobiet. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że umożliwia odświeżenie fryzury nawet tym najbardziej zajętym paniom, które wiele czasu spędzają np. w delegacji. Do tego są bardzo poręczne (można kupić nawet wersje mini, np. Batiste Tropical o pojemności 50 ml), więc zmieszczą się w każdej kosmetyczce. Suchy szampon to nie tylko szybki i prostu sposób na odświeżenie włosów, ale tez ich ułożenie i stylizację. Forma aerozolu pozwala unieść je nieco u nasady lub nadać blasku (przykładem jest Batiste Neon Lights).

Wady suchego szamponu

Ważne jednak, żeby nie traktować suchego szamponu jako alternatywy dla tego tradycyjnego. Suchy szampon powinien być używany tylko wyjątkowych okolicznościach, a nie codziennie. Ze względu na zawartość substancji chłonących może zbyt wysuszać, przez co włosy stają się matowe, a skóra głowy podatna na powstawanie łupieżu.

Powrót do wszystkich artykułów

komentarze

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed publikacją