Przepraszamy, ale Twoja przeglądarka nie jest wspierana.
Prosimy o jej uaktualnienie lub pobranie którejś z poniższych:

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jakie czynniki decydują o wyborze przez nas konkretnych zapachów? Część I

Perfumy są niezwykłym dodatkiem do każdej kreacji. Słynny perfumiarz domu mody Chanel - Jacques Polge, zwykł mawiać, że „zapach jest językiem, który nie potrzebuje słów.” Co jednak decyduje, że nasz wybór padł na taki, a nie inny zapach? Co jest powodem, że czasem potrafimy zapachem podkreślić naszą osobowość, a czasem ją przytłoczyć?

Fotolia_60045991_Subscription_Monthly_M.jpg

Preferencje zapachowe a charakter
Często wybieramy perfumy, w których dobrze się czujemy, choć nie potrafimy nawet dokładnie określić, dlaczego tak się dzieje. Okazuje się, że zawarte w nich dominujące akordy znakomicie współgrają z naszym usposobieniem, dzięki czemu czujemy się atrakcyjniejsze i mamy lepsze samopoczucie.
I tak zazwyczaj kobiety:

Mężczyźni z kolei kierują się zazwyczaj nutami, w których są już od jakiegoś czasu zorientowani.  Dla nich ważne jest, aby zapach był interesujący i trwały, natomiast rzadko wnikają w ich skład. Większość Panów wybiera perfumy drzewne, świeże oraz sportowe i orzeźwiające. Coraz częściej jednak można spotkać mężczyzn, którzy testują nowości i dobierają zapachy do cech, które chcą w sobie podkreślić. 

10zł taniej

zapisz się na nasz newsletter i na powitanie odbierz rabat 10 zł na pierwsze zakupy

O autorze

Avatar
Perfumoholiczka

Obsesyjnie zakochana w perfumach, dla której zachwycanie się zapachami to radość i jedna z największych przyjemności w życiu. Autorka bloga o perfumach perfumoholiczka.blogspot.com

0 Komentarzy

  • Wpis nie posiada komentarzy.

Skomentuj