Przepraszamy, ale Twoja przeglądarka nie jest wspierana.
Prosimy o jej uaktualnienie lub pobranie którejś z poniższych:

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zadbaj o swoje włosy po zimie

Zadbaj o swoje włosy po zimie

Anna 14.03.16R 0 komentarzy

Zawsze wydawało Ci się, to że po letnich szaleństwach Twoje włosy wymagają niemałej regeneracji. Czas jednak pokazuje, że również w skrajnie odmiennych warunkach nie są one w najlepszej kondycji. Ma na to wpływ przede wszystkim wiatr, temperatura a także fakt, że częściej nosisz na głowie czapkę. Włosy zimą również narażone są na większe uszkodzenia mechaniczne. Jak zatem poprawić ich kondycję na wiosnę?

Po pierwsze – nie przemęczaj ich!

Jeśli planowałaś właśnie farbowanie włosów lub keratynowe prostowanie, w najbliższym czasie sobie je podaruj, zanim Twoje włosy nie wrócą do pełni sił. Właśnie takie drastyczne działanie, które wnika w głąb wysuszonego włosa jest najbardziej niekorzystne, bowiem jeszcze mocniej niszczy jego naturalną strukturę. Przed każdym tego typu zabiegiem stosuj przez jakiś czas odżywki, maski i inne preparaty regenerujące, które znacząco poprawią wygląd Twoich włosów i pomogą im się odbudować przed kolejnym „suszeniem”.

Odpowiednie kosmetyki regenerujące

Jakie preparaty do włosów najlepiej wybierać? Przede wszystkim wszystkie z serii dla profesjonalistów, dostępne zarówno w sklepach kosmetycznych, jak i w salonach fryzjerskich, np. Loreal Absolut Repair Lipidium, Loreal Pro-Keratin Refill, Kerastase Resistance czy Bioelixire Argan Oil. Są one bowiem kosmetykami z tak zwanej „wyższej półki”, przez co mają znacznie lepszy skład od tradycyjnych szamponów i odżywek do używania na co dzień. Jeśli zależy Ci na maksymalnym odżywieniu włosa stawiaj na kosmetyki regenerujące, mające w składnie wiele cennych składników odżywczych, które wnikną bezpośrednio w głąb włosa i po kilku użyciach odbudują jego zachwianą strukturę. Nie zapominaj także, że do właściwej pielęgnacji dołączyć należy także szczotkowanie włosów delikatnymi akcesoriami, takimi jak Tangle Teezer oraz mycie ich w ciepłej, a nie gorącej wodzie.

Wizyta u fryzjera

Twoje włosy są w gorszym stanie niż myślałaś? Wszystkie kosmetyczne i pielęgnacyjne próby spełzają na niczym? Najprawdopodobniej w takim wypadku konieczna będzie wizyta u fryzjera. Pomoże on nie tylko skrócić włosy o odpowiednią długość, lecz również dobrać właściwą fryzurę, która nie będzie przeciążać twojej czupryny i pozwoli jej w najbliższym czasie odzyskiwać siły.

0 Komentarzy

  • Wpis nie posiada komentarzy.

Skomentuj