Przepraszamy, ale Twoja przeglądarka nie jest wspierana.
Prosimy o jej uaktualnienie lub pobranie którejś z poniższych:

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

PROFESJA A PERFUMY – CZYLI CO KOMU WYPADA NOSIĆ DO PRACY

Przebywając w jednym pomieszczeniu z wieloma osobami przez 8 godzin dziennie trzeba znosić wiele rzeczy: gwar, różne przyzwyczajenia, humory, ale również zapachy. Nie tylko tego, co jedzą, ale również te, które noszą na sobie. Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, czy Twój zapach jest odpowiedni dla Twojej pracy? Czy drażni innych, a może jak reagują na niego zupełnie postronne osoby, takie jak klienci? Dziś podpowiemy, czym kierować się podczas kupowania perfum dla poszczególnych zawodów, w których kontaktujemy się z innymi ludźmi, i na co powinnaś zwrócić szczególną uwagę.

Trwałość zapachu

W pracy rzadko kiedy masz czas na zjedzenie porządnego posiłku, zrelaksowanie się czy porozmawianie z przyjaciółką. Natłok zajęć i zadań zaburza myślenie o wszelkich rzeczach, które nie dotyczą Twojej pracy. Nic więc dziwnego, że w ciągu dnia nie masz czasu ani głowy do tego, by jeszcze raz spryskać się ulubionym zapachem. Jeśli więc zależy Ci na tym, by pięknie pachnieć przez cały dzień, musisz wybierać takie perfumy, które będą trwałe, lecz jednocześnie nie zbyt męczące dla otoczenia. Nie chcesz przecież słuchać kąśliwych uwag swoich współpracowników, że „zaraz wszystkich podusisz”.

Moc perfum

Bardzo często nasz nos podpowiada nam zapachy, które charakteryzują się tak zwana wielometrową strefą – to właśnie w sidła naszego zapachu wpadają osoby przebywające w naszym towarzystwie. Aby tego uniknąć, idąc do pracy wybieraj raczej zapachy przyskórne lub takie, które pozostawiają za Tobą subtelny warkocz perfum. Nie zapominaj także, by nie katować swoich współpracowników czy klientów orientalnymi nutami. Zamiast tego lepiej postawić na kompozycje lekkie i neutralne, które odpowiadają znacznej większości ludzi wokół Ciebie.

Energetyczność

Decydując się na zakup zapachu do pracy wybieraj wonie, które Cię pobudzą. Nie chcesz przecież zasypiać i tracić koncentracji tylko przez zapach, który będzie przywoływał na myśl łóżko czekające na Ciebie w domu, ciepłą herbatkę lub wakacje. Nawet jeśli Twoje samopoczucie będzie lepsze choć na chwilę, wydajność spadnie z całą pewnością – a tego przecież nie chcesz.

10zł taniej

zapisz się na nasz newsletter i na powitanie odbierz rabat 10 zł na pierwsze zakupy

O autorze

Avatar
Anna

1 Komentarz

  • Hania 19.11.15r, godz. 14:31

    Ja pracuję w biurze i wydaje mi się, że nie mogę pozwolić sobie na ciężkie zapachy. Wybieram lekkie kompozycje tak by nie zadusić koleżanek :)

Skomentuj