Przepraszamy, ale Twoja przeglądarka nie jest wspierana.
Prosimy o jej uaktualnienie lub pobranie którejś z poniższych:

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Niezbędnik każdej kobiety, czyli co powinnaś wiedzieć o pędzlach do makijażu

Choć wydają się być niepozornym gadżetem w Twojej kosmetyczne, w codziennym makijażu odgrywają niebywałą rolę – to właśnie dzięki nim Twój makeup jest perfekcyjny i dopracowany nawet w najdrobniejszym szczególe! I choć zapewne na co dzień nie masz aż tyle czasu, by w pełni wykorzystać wszystkie ich zalety, powinnaś być w posiadaniu przynajmniej kilku z nich, dbać o nie i należycie z nich korzystać. Jak? O tym poniżej!

Gdzie i jaki kupić pędzel do makijażu

Jeśli kompletujesz swój pierwszy zestaw pędzli do makijażu, przede wszystkim pamiętaj o tym, by nie kupować gotowych zestawów. Najczęściej bowiem producenci tworzą je z tego samego włosia, co utrudnia wykonanie idealnego makijażu. By był perfekcyjny, pędzle muszą być z różnego rodzaju włosia, najlepiej naturalnego i dopasowanego wielkością do kształtu Twojej twarzy. Mimo iż nie jesteś zapewne profesjonalną wizażystką pamiętaj, że inwestycja w droższe przybory do makijażu będzie najlepszym rozwiązaniem, na dłuższy czas. Jakie zatem pędzle potrzebujesz? Absolutne minimum to:

Pędzel do podkładu

Absolutna podstawa podstaw. Jeśli chcesz, aby zdawał swój egzamin za każdym razem, zwróć uwagę na to, czy posiada dwa rodzaje włosia. Taka forma budowy rozprowadzi podkład szybko i dokładnie, nie zużywając dużej ilości kosmetyku. Polecamy: Hakuro H50s.

Pędzel do pudru, różu, bronzera

Kolejną obowiązkową pozycją jest duży pędzel do bronzera i rozświetlacza, jak i sypkiego pudru jednocześnie. Podczas zakupu zwracaj uwagę na to, czy jest on z naturalnego włosia. Nasza propozycja: Hakuro H21

Pędzel do cieni

Ostatni z wielkiej trójcy – mały pędzelek do cieni. Najlepiej jeśli będzie mieć dość płaską i poręczną formę, dzięki czemu będziesz mogła precyzyjnie nanieść cień nawet w kącikach oczu. Sprawdź: Hakuro H74

Jak czyścić pędzle?

Nie możesz zapominać o tym, że wszystkie przybory do makijażu, w tym pędzle, trzeba regularnie czyścić. Po każdym użyciu zbierają się na nich bowiem bakterie i Twoje serum. Możesz myć je specjalnym płynem do czyszczenia pędzli (pędzle z włosia naturalnego) lub też zwykłym szamponem czy mydłem. Nigdy nie wyciskaj z nich wody i pozostawiaj je do naturalnego wysuszenia na ręczniku leżące na płasko lub włosiem do dołu – dzięki temu posłużą Ci na znacznie dłużej.

0 Komentarzy

  • Wpis nie posiada komentarzy.

Skomentuj